Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2018-08-28 10:09:02, skaitė 590, komentavo 2
VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Klaipėdos miesto tarybos deputatas, Lietuvos rusų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Viačeslavas Titovas papasakojo portalui Baltnews.lt, kad dabar Lietuvos vadovybė beginklių žmonių nužudymą laiko didvyriškumu ir "kova už laisvę".
Anksčiau Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad pastaruoju metu ji mato pastangas diskredituoti "laisvės kovotojus". Ji taip pat pridūrė, jog valstybė darys viską, kad "šie žmonės išliktų mūsų atminty, širdyse ir gerbiami".
Titovas papasakojo, kad ginkluotos grupuotės, tokios kaip "miško broliai", nariai, sunaikino ištisus kaimus, išpjovė, nužudė vaikus ir negailėjo nieko.
"Prokuratūra privalo imtis savo pareigų — ištirti medžiagas, kurias aš pateikiau jiems, pakelti archyvus ir ištirti visus bylos epizodus, ar nebuvo nusikaltimų prieš taikius beginklius žmones. Tie žmonės, kurie po 1945 metų persikėlė į Klaipėdą, tai žmonės, kurie pabėgo nuo šių elementų veiklos. Taikūs gyventojai bėgo iš šių kaimų, aš žinau daug tragiškų istorijų", — pareiškė deputatas.
Kaip teigė Titovas, dabartinė Lietuvos vadovybė naudojasi savo padėtimi, o pati prezidentė anksčiau laikėsi kitų pažiūrų šiuo klausimu.
"Keista, žinoma, žiūrėti į Lietuvos valstybės vadovę, žinant, kad jos darbuose apie šį laikotarpį (nuo 1944 iki 1956 metų — Sputnik) parašyta visai kitaip. Būtų įdomu supažindinti ir visuomenę su šiais darbais, ir kad Grybauskaitė kažkaip pakomentuotų, kodėl ji taip griežtai pakeitė savo nuomonę", — sakė politikas.
Titovas pareiškė, kad istorija visada buvo perrašoma pagal valdžios poreikius. Tačiau deputatas nesutinka su tuo, kad ateinančioji lietuvių karta turi būti auklėjama tokiomis vertybėmis, "kai neginkluoto žmogaus nužudymas yra didvyriškumas".
"Manau, kad didžioji Lietuvos žmonių dalis prieš tokį didvyriškumą, bet apie tai reikia sakyti, o ne tylėti. Manau, kad istorikai bijo apie tai kalbėti — kam reikia problemų su valdžios institucijomis? Todėl jie sako tai, ko reikia dabartinei šalies vadovybei. Manau, kad atėjo laikas pakeisti šią nomenklatūrą sveiko proto politikais", — apibendrino Titovas.
Skandalas aplink Klaipėdos miesto tarybos deputatą Viačeslavą Titovą, kuris suabejojo "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko-Vanago "didvyriškumu", kilo liepos pabaigoje. Miesto tarybos posėdyje Titovas pasisakė prieš memorialinės lentelės Vanagui įrengimą ant buvusio pedagoginio instituto pastato, nes esą jis buvo prisidėjęs prie aštuonių tūkstančių civilių nužudymo. Kaip savo žodžių įrodymą politikas pateikė Tarybų Aukščiausiojo teismo nuosprendžio kopiją.
Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, o miesto taryba pradėjo apkaltos procedūrą Titovo atžvilgiu. Politiko namuose ir darbo kabinete vyko kratos, buvo paimti kompiuteriai, telefonas, USB laikmenas, kietuosius diskus.
Pats Titovas interviu "Sputnik Lietuva" papasakojo, kad vietos nomenklatūra suvokia jį kaip grėsmę, nes jis nežaidžia jos žaidimų ir bando apsaugoti vietos gyventojų interesus. Deputatas taip pat pareiškė, kad daugelis klaipėdiečių džiaugėsi, kad nepaisant bandymų nutylėti tiesą apie "miško brolių" nusikaltimus, yra žmonių, kurie yra pasirengę atvirai kalbėti apie istorinius faktus.
Savo ruožtu oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pasakė, kad Lietuvos valdžios institucijos ketina perrašyti istorines realijas, o prieš Titovą prasidėjo tikra "raganų medžioklė".
Lietuvoje "partizanais" laikomi "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950-aisiais veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.