Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/10/rusi... 2014-10-12 19:04:27, skaitė 6592, komentavo 1
Risto Penttila, generalinis europietiškų kompanijų vadovų susivienijimo Northern Light sekretorius, nepalaiko įvestų sankcijų Rusijai: „galite laikyti mane finlandizacijos auka, tačiau turi būti kažkokia labiau priimtina alternatyva“, – rašo jis straipsnyje The Financial Times.
"Prezidentas Barackas Obama sako, kad sankcijos veikia. Taip, veikia – jos didina Vladimiro Putino reitingą. Ir įkala pleištą tarp Rusijos ir Vakarų – ideologinėje, politinėje ir kultūros srityse. Jos kenkia Rusijos prezidento artimai aplinkai, bet kartu su jais kenčia ir norvegų žvejai, italų sūrių gamintojai, suomių pienininkai, vokiečių technologinės įmonės ir viso pasaulio energetikos kompanijos. Jos atima viltį iš europietiškosios ekonomikos. Ar sankcijos pagerina padėtį Ukrainos rytuose? Ne, nepagerina“, – įsitikinęs autorius.
Penttila neneigia, kad „sankcijos gali suveikti, kaip sudėtinė teisingos strategijos dalis“, bet kviečia „nekeisti jomis politikos“, tai pavojingas principas, jei nesilaikyti jo sveiko proto ribose“. Jis išsako nuomonę, kad „demokratijos sąlygomis užsienio politikoje reikėtų prisilaikyti balanso tarp realizmo ir idealizmo. Realizmas be idealizmo veda prie cinizmo. Idealizmas be realizmo veda prie sukultos nosies“.
“Pamokas, kurias Suomija išmoko pasinaudodama savo patirtimi santykiuose su Rusija galima pateikti dviem sakiniais. Pirma – negalima elgtis naiviai. Antra – negalima daryti kvailysčių. Didžiosios valstybės sugeba daryti nenumatytus posūkius savo politikoje, ir Rusija ne išimtis. Šiandien jos su jumis draugauja, o ryt parduos su visu kuo. Atsimenate Tilžės taikos sutartį? Pagal ją Rusija sutinkant Napoleonui atėmė iš Švedijos Suomiją. Atsimenate Molotovo-Ribentropo paktą? Jo pagrindu Josifas Stalinas prisijungė sau Baltiją ir pabandė ( nesėkmingai) prijungti Suomiją. Jaltą atsimenate? Na, Jaltą, tai dauguma atsimena“.
Penttila siūlo sekančius žingsnius:
„Pirma, Ukraina ir Rusija turi pasirašyti taikos sutartį, kurioje susitarimas dėl sienų būtų sąlygojamas Kijevo įsipareigojimu saugoti rusakalbių piliečių teises ir su Maskvos įsipareigojimu sustabdyti paramą sukilėliams Ukrainos rytuose.
Tai leis abiem pusėms „išsaugoti veidą“. Antra, Rusija ir Vakarai turi patvirtinti savo pritarimą taip vadinamiems Helsinkio principams, t.y. gerbti teritorinį šalių vientisumą ir žmogaus teises. Sekančių metų vasarą Helsinkio susitarimams – pats laikas atnaujinti priesaikas. Jei Maskva pasirinks šį kelią, Vakarams teks pradėti sankcijų anuliavimą“.
“Skamba idealistiškai – taip turbūt ir yra“, – pripažįsta autorius. Tačiau, mano jis, „kaip neįtikėtinai tas beatrodytų dabartinėmis sąlygomis, siekti konstruktyvaus santykio tarp idealizmo ir pragmatizmo vis dėl to įmanoma“.
---
LDiena.lt: "civilizuotųjų" Vakarų sankcijos - tai puiki proga Rusijos federacijai susilpninti kolonijinės sistemos pančius, kuriais Rusia buvo apraizgyta po Tarybų Sąjungos sugriovimo. Vakarų Europa, spaudžiama JAV padarė nedovanotiną klaidą - jie pastatė Rusiją į tokią situaciją, kurioje nuo Jelcino laikų Rusijos valdžioje įsitvirtinę liberalistiniai kompradorai yra priversti ieškoti sprendimo, kaip realizuoti nepriklausomybės nuo Vakarų pasaulio politiką, apie kurios būtinybę jau daugiau negu dešimt metų kalba tiek Putinas, tiek Rusijos patriotai, tiek ekonomistai, suprtantantys, kad Vakarams Rusija - reikalinga ne kaip lygiavertis verslo partneris, o kaip amžiname skurde paskendęs juodadarbis praktiškai dykai atiduodantis savo gėrybes "civilizatoriams".
Todėl Rusiją valdantis KGB klanas, stovintis už Putino padarys viską, kad sankcijos nebūtų nutrauktos. Nes naujo tipo geležinė uždanga - žymiai švelnesnė ir rafinuotesnė - sudaro tiesiog šiltnamio sąlygas vidiniam gamintojui (ir visiems Muitų Sąjungos dalyviams), bei nukerta finansinę bambagyslę Rusijos federacijos syvais maitinančią Federalinio rezervo dolerį.