"Bumerang" eksporto potencialas - 1 milijardas dolerių: kuo išskirtinė Rusijos kovinė platforma

Autorius: Aleksandras Chrolenko Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2020-04-27 07:19:00, skaitė 990, komentavo 1

Unikalios "Bumerang" šarvuočių technologijos ir kovos galimybės padidins Rusijos ir jos sąjungininkų gynybinius pajėgumus ir patvirtins Rusijos ginklų pranašumą šiuolaikiniuose kariniuose konfliktuose ir tarptautinėje rinkoje

"Rosoboroneksport" kompanija balandžio 23 dieną paskelbė, kad ji pradeda naujausios unifikuotos kovos platformos "Bumerang" pardavimus užsienio rinkose. Pasak įmonės generalinio direktoriaus Aleksandro Michejevo, tikėtinos artimiausioje ateityje eksporto apimtis yra 1 milijardas dolerių. Šiam vertinimui yra patikimos technologinės ir rinkodaros priežastys (aukšta kokybė ir priimtinos išlaidos). Susidomėjimus šia transporto priemone rodo Afrikos, Vidurinių Rytų, Pietryčių Azijos ir NVS šalys.

"Bumerang" buvo sukurtas Rusijos Federacijos gynybos ministerijos nurodymu, todėl yra kovos ir operatyvinių pajėgumų pavyzdys, atitinka dabartines ir būsimas karo veiksmus. Taip pat buvo atsižvelgta į svarbius reikalavimus — nuotolinis valdymas, sistemos robotizavimas. Mašina tapo daugelio revoliucinių inžinerinių sprendimų įkūnijimu.

"Bumerang" karinio pranašumo instrumentai ir technologijos: lanksti galingos ginkluotės konfigūracija, skaitmeninė ugnies valdymo sistema su ginkluotės stabilizatoriumi, daugiakanalė optoelektroninė stebėjimo sistema su lazeriniu nuotolio ieškikliu ir balistinis kompiuteris. Mašina turi daugiapakopę apsaugą nuo šaunamųjų ginklų, minų sprogstamųjų įtaisų ir artilerijos sviedinių fragmentų: moderniuosius daugiasluoksnius šarvus, dinamiškas ir aktyvias gynybos sistemas bei dūmų ekrano įrengimą. Susprogdinus miną, įgula (trys žmonės) ir išsilaipinimo pajėgos (iki 8 kareivių) liks tarnyboje. Didelį išgyvenamumą "Bumerang" mūšio lauke taip pat suteikia radijo bangomis valdomi sprogstamieji įtaisai, speciali korpuso forma, deformuojantis dažymas, blokatoriai.

Modulinė platforma "Bumerang" leidžia sukurti galingų šarvuočių liniją su įvairiais ginklais, įranga ir specializacija taikos ir karo, stichinėse nelaimėse ir katastrofos, kovojant su teroristų grupuotėmis ir fronto linijoje sąlygomis.

Kovos galimybės

"Bumerang" pirmą kartą buvo pristatytas plačiajai visuomenei pergalės parade Maskvoje 2015 metais. Kalbant apie kovos galimybes ir spręstinų užduočių spektrą, mašina lenkia daugybę užsienio analogų. Artimiausiu metu kartu su tanku "Armata" ir pėstininkų kovos mašina T-15 (ant vikšrinės platformos) "Bumerang" taps Rusijos sausumos pajėgų galios pagrindu.

Priklausomai nuo funkcinės paskirties, kovos moduliai montuojami ant universalios platformos — apgyvendintos ar nuotoliniu būdu valdomos ginklų sistemos. "Bumerangai" turi 30 mm (arba 57 mm) automatinę patranką ir 7,62 mm kulkosvaidį, 30 mm automatinį granatsvaidį ir 12,7 mm kulkosvaidį "Kord", dvi prieštankinių raketų sistemas (keturias prieštankinės raketų sistemos "Kornet" raketas su iki 10 km nuotoliu). Saugumas, galia ir važiuoklės konstrukcija leidžia montuoti galingesnius ginklus, priešlėktuvines raketų sistemas.

Visomis oro sąlygomis esančios ginklų sistemos leidžia įgulai dieną ir naktį, iš karto, betarpiškai ir paviršiuje, efektyviai trenkti į priešo personalą ir šaudymo vietas, šarvuotus ir neginkluotus taikinius. Įskaitant nedidelio greičio oro prietaisus ("Bumerang" sugeba kovoti net su atakos sraigtasparniais). Skaitmeniniai valdymo, navigacijos ir žvalgymo įtaisai suteikia galimybę mašiną integruoti į bendrą taktinio lygio valdymo sistemą.

Viena iš pagrindinių šarvuočių užduočių priešakinėje linijoje yra visomis priemonėmis išsaugoti kariškių gyvybę ir sveikatą. Todėl šaudmenys ir ginklai yra atskirti nuo įgulos ir desantininkų. Aktyvioji apsauga, įmontuota į viršutinį pusrutulį, dengia mašiną nuo didelio tikslumo prieštankinių raketų ir sviedinių. Didelis manevringumas, greitis ir pati modulinė išdėstymo schema taip pat apsaugo: valdymo skyrius yra priekyje kairėje, variklio-transmisijos skyrius yra priekyje dešinėje, kovos skyrius — viduryje, o desantininkų skyrius — užpakalyje.

Ekonomiškas 750 arklio galių dyzelinis variklis suteikia 20 tonų automobiliui, kurio greitis magistralėje yra apie 100 km / h, o bekelėje — iki 50 km / h, didelis manevringumas (keturių ratų pavara visiems 8 nepriklausomos pakabos ratams) ir 800 km galios rezervas. Palyginimui: "BTR-82A" atitinkamai greitkelyje ir bekelėje sukuria 80 ir 40 km / h greitį.

Amfibijos savybės suteikia galimybę įveikti vandens kliūtis, iki trijų balų bangas, apie 10 km / h greičiu vandenyje, ir 12 valandų galios rezervu. Itin patikimo šarvuočio gabarito bazė turi didelį remonto resursą ir žada vidutinio sunkumo eksploatavimo išlaidas (vikšrinės transporto priemonės yra brangesnės eksploacijos). Žinoma, tokia universali ir galinga platforma bus sėkmingai naudojama įvairiose srityse (kaip žvalgybinė transporto priemonė, elektroninių karybos sistemų nešėja, medicinos tarnybų transporto priemonės ir kita).

Konkurentai atsilieka

Šiuolaikinėje tarptautinėje ginklų rinkoje gausu šarvuočių: Amerikos "Stryker", Kanados LAV, Šveicarijos "Piranha", Prancūzijos VBCI, Vokietijos-Olandijos "Boxer", Austrijos "Pandur", Turkijos "Pars". Ten kasmet "sukasi" milijardai dolerių. Rusija ir anksčiau užėmdavo pirmąją vietą naujų kovinių šarvuočių tiekėjų reitinge. Pavyzdžiui, 2010–2017 metų laikotarpiu 1206 automobiliai buvo parduoti už 1,483 milijardo JAV dolerių, pagrindiniai eksportai buvo BMP-3 ir BTR-80A. "Bumerang" tik sustiprins Rusijos gynybos pramonės pozicijas.

Pavyzdžiui, Amerikos "Stryker" šeimos analogai yra prastesnės ginkluotės ir variklio galios (tik 350 AG). Šarvuotą kovos mašiną "Stryker" sukūrė amerikiečių kompanija "General Dynamics Land Sistems" ir Kanados "General Motors Defense", remdamiesi Kanados šarvuočio LAV III Kodiak. Savo ruožtu "kanadietis" buvo Šveicarijos KBM "Piranha III" kopija. Kovinės "Stryker" transporto priemonės buvo skirtos aprūpinti mechanizuotas brigadas, sukurtas JAV armijoje 2000-ųjų pradžioje (jos užėmė tarpinę poziciją tarp brigadų su M1 "Abrams" ir BMP M2 "Bradley" tankais bei lengvųjų pėstininkų brigadų).

"Stryker" iki 2015 metų buvo ginkluoti tik 12,7 mm kulkosvaidžiais, o visai neseniai (Europoje) juos buvo pradėti komplektuoti 30 mm patrankomis.

"Stryker" pagrindu amerikiečiai paėmė Kanados šarvuotą automobilį LAV-III. Taip gavo sunkų automobilį, turintį nedidelį manevringumą ir visureigio savybėmis, kuris vis dar gali konkuruoti su rusišku BTR-80, tačiau mūšio lauke sutikęs BTR-82A amerikietis (M1126 Stryker) nebeturės šansų patirti sėkmę. Dviejų kilometrų atstumu garantuojama, kad 30 mm Rusijos šarvuočio patranka pavers priešą sietu.

"Boomerang" valdoma ginkluotė yra visiškai kitokio technologinio lygio. Anksčiau išsamiai išnagrinėjome galimybes. Ir dar vienas pavyzdys: prieštankinių raketų sistema "Kornet" su pusiau automatine valdymo sistema gali savarankiškai atsekti taikinį ir jį sunaikinti. Tuo pačiu metu optiniai ieškikliai aptinka net užmaskuotus taikinius.

Siekdami objektyvumo, apžvelgsime Vakarų Europos modelį. Gana modernus ir gana populiarus skandinaviškas šarvuotą automobilį "Patria AMV" (šarvuota modulinė transporto priemonė) buvo pradėta masiškai gaminti 2004 metais (aštuoniose šalyse eksploatuojama apie du tūkstančius šios šeimos transporto priemonių). Pagrindinės "Patria" modifikacijos: šarvuočiai, ratiniai pėstininkų kovos automobiliai, medicininės ir remonto bei gelbėjimo mašinos, savaeigės prieštankinės sistemos ir minosvaidžiai.

Atidžiau apžiūrėjus, skandinaviškas automobilis tiek pat nusileidžia "Bumerang" variklio galia (540 AG), saugumu ir ginkluote. "Patria" parinktys atrodo daugiau nei tiesiog kukliai: "Mk-44 Bushmaster II" patranka su 7,62 mm UKM kulkosvaidiu, galima įrengti prieštankinį ginklą ("Patria AMV BMP") arba "Browning" / 12,7 mm kulkosvaidį ("Patria AMV BTR"). Pabrėžiu, kad tai ne viskas iš karto, o pasirinkimas.

Net visais atžvilgiais galingesnio "Bumerang" posūkio spindulys yra perpus mažesnis nei "Patria" ir kitų modulinių europietiškų analogų. Mat Rusijos konstruktoriai vairuojamų ratų pasukimui naudojo kombinuotą metodą. Technologinis pranašumas yra toks akivaizdus, ​​kad anksčiau minėtas "Rosoboroneksport" milijardas dolerių (pasaulinėje rinkoje) atrodo kaip pirmojo etapo programa, mašina pasmerkta didesnei sėkmei. Dar visai neseniai rusų ginklanešiai buvo laikomi mados pavyzdžiu tik vikšrinių kovos šarvuočių srityje. Šiandien, priešais mūsų akis, užtikrintai į priekį juda šarvuotis "Bumerang".

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.