Lietuvos rusas Aleksandras Sorokinas Lenkijoje pagerino 24 metus laikytą neįveikiamu 24 val. bėgimo pasaulio rekordą!

Rugpjūčio 29 d. ultramaratonininkas Aleksandras Sorokinas Pabianicės mieste, Lenkijoje vykusiame Lenkijos 24 val. bėgimo čempionate pagerino pasaulio rekordą. Lietuvos rusas per parą nubėgo 308,87 km. Antrąją vietą užėmęs ir Ukrainos rekordą pagerinęs Andrijus Tkačiukas nubėgo 296,79 km. Trečioje vietoje liko lenkas Andžejus Piotrovskis įveikęs 272,63 km.

Buvęs pasaulio rekordas nuo 1997 metų priklausė graikui Janiui Kurosui (Yiannis Kouros) ir buvo laikomas sunkiai pagerinamu XX amžiaus pasiekimu. A. Sorokinas graiko pasiekimą įveikė likus dar 33 min. iki bėgimo laiko pabaigos.  Geriausias A. Sorokino pasiekimas bei Lietuvos rekordas iki tol buvo – 278,92 km (2019).

Kiti Lietuvos bėgikai Lenkijos 24 val. bėgimo čempionate pasirodė taip:  27-ą vietą užėmė Ernestas Vedeikis (182,9 km), 38-ą – Saulius Litvinavičius (165,65 km), 49-ą  Vaiva Novogreckaitė (144,94 km), kuri tarp moterų buvo 12-a. Visus rezultatus rasite čia.

Tai jau trečiasis A. Sorokino pasiektas pasaulio rekordas šiemet! Šių metų balandžio mėnesį Didžiojoje Britanijoje vykusiose „Centurion Running Track 100“ varžybose pagerino 2 pasaulio rekordus: nubėgęs 100 mylių (160,93 km) per 11 val. 14 min. 56 sek. ir tuo pačiu pratęsęs pasirodymą įveikė 12 val. bėgimo pasaulio rekordą – 170,309 km!