Tautininkai ir centristai oficialiai sujungė partijas į Tautos ir Teisingumo sąjungą – 4-tą pagal dydį partiją Lietuvoj

Autorius: Alkas.lt Šaltinis: https://alkas.lt/2022/02/13/ta... 2022-02-13 22:18:00, skaitė 279, komentavo 4

Tautininkai ir centristai oficialiai sujungė partijas į Tautos ir Teisingumo sąjungą – 4-tą pagal dydį partiją Lietuvoj

Vasario 12 d, šeštadienį, Vilniuje įvyko Tautos ir Teisingumo sąjungos (TTS) (centristų ir tautininkų) suvažiavimas, kuriame buvo galutinai patvirtintas Lietuvių tautininkų respublikonų sąjungos (LTRS) ir Lietuvos centro partijos (LCP) susijungimas į jungtinę politinę organizaciją – Tautos ir teisingumo sąjungą (centristus – tautininkus) (TTS).

Jungtinio suvažiavimo dalyvius sveikino dainininkas Romas Dambrauskas. Jis džiaugėsi, kad vyksta tautinių jėgų vienijimasis ir teigė, kad yra svarbus kiekvienas veiksmas, kuris telkia žmones, nes, pasak jo, tik vienybė gali mus išgelbėti. Suvažiavimo garbei R. Dambrauskas sudainavo savo naujausią dainą „Ei, mano Lietuva!“

Sveikinimo žodį tarė pirmasis Lietuvos krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius. Jis džiaugėsi, kad šiais globalizacijos laikais kuriasi politinis judėjimas, kurio esminis rūpestis yra tauta.

Jungtinės partijos pirmininku tapo Petras Gražulis

TTS pirmininku buvo išrinktas Petras Gražulis. Pirmininko pirmuoju pavaduotoju – buvęs Tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis, pavaduotojais – buvęs Seimo narys Naglis Puteikis ir Kristupas Krivickas. Politinės tarybos pirmininku patvirtintas buvęs Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Gintaras Songaila.

TTS politinės tarybos nariais patvirtinti:  Tomas Aleknavičius, Jonas Vaiškūnas, Sakalas Gorodeckis, Marius Kundrotas, Lilija Nefienė, Kęstutis Skrebys, Naglis Puteikis, Kristupas Krivickas.

Į TTS valdybą išrinkti: Tomas Baranauskas, Ričardas Garuolis, Aldona Skamarakienė, Tomas Aleknavičius, Ramūnas Buivydas, Naglis Puteikis, Arūnas Simonaitis, Kristina Sudžienė, Rasa Mickun, Aurelija Aleškevičienė.

Tautos ir Teisingumo sąjunga (centristai – tautininkai) – 4 pagal dydį Lietuvoje

Susivienijus Prezidento A. Smetonos įsteigtos ir vadovautos Lietuvos tautininkų sąjungos veiklos tęsėjai Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungai, Romualdo Ozolo įsteigtos ir vadovautos Lietuvos Centro partijos, veiklos tęsėjai Lietuvos centro partijai, P. Gražulio įsteigtai ir vadovautai visuomeninei organizacijai „Už Lietuvą, vyrai!”, ši Tautos ir Teisingumo sąjunga (centristai – tautininkai) apvienijo daugiau nei 7 000 narių ir tapo ketvirta pagal dydį politine partija Lietuvoje.

K. Krivickas pristatė „Vilmorus“ apklausos duomenis, kurie rodo, kad už TTS galėtų balsuoti net 10 % rinkėjų, o dar 14 % yra palankiai nusiteikę ir galbūt rinktųsi kaip jiems tinkančią politinę alternatyvą.

P. Gražulis: Šios Vyriausybės ministrai turės stoti prieš tautos teismą ir asmeniškai atsakyti už valstybei padarytą žalą

Suvažiavime buvo patvirtinta itin aštriai Vyriausybę ir valdančiuosius kritikuojanti rezoliucija, reikalaujanti Vyriausybės atsistatydinimo ir priešlaikinių rinkimų paskelbimo.

„Savo veiksmais ir sprendimais ši valdžia išdavė ir pamynė rinkėjų pasitikėjimą ir tokiu būdu neteko Tautos, kaip suvereno, suteikto įgaliojimo toliau valdyti valstybę, todėl reikalaujame, kad nedelsiant atsistatydintų Vyriausybė ir būtų paskelbti išankstiniai Seimo rinkimai.


Petras Gražulis | K. Krivicko nuotr.

Taip pat pareiškiame, kad imsimės visų įmanomų politinių, visuomeninių, pilietinių ir teisinių priemonių, jog būtų įsteigtas specialusis Tautos tribunolas, kaip po antrojo pasaulinio karo buvo įsteigtas Niurnbergo karo nusikaltimų tribunolas nacių karo nusikaltėliams teisti, kuris pareikalaus asmeninės dabartinės Vyriausybės, atskirų jos kabineto narių, valdančiosios Seimo daugumos atstovų atsakomybės dėl jų priimtų nusikalstamų sprendimų prieš Lietuvos Respublikos Konstituciją, prieš lietuvių tautą bei Lietuvos valstybę,“ – pareiškė TTS pirmininkas P. Gražulis.

Sakalas Gorodeckis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.
Sakalas Gorodeckis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

„Vyriausybės taikytos pandemijos valdymo priemonės buvo neproporcingos, pažeidė Konstituciją ir nepagrįstai apribojo esmines žmogaus teises: karantinas buvo neproporcingai per ilgas ir per griežtas, galimybių pasas buvo neteisėtas, priverstinis skiepijimas buvo neteisėtas, priverstinis testavimas buvo neteisėtas. 

Dėl netinkamų Vyriausybės sprendimų, pernelyg apribojus galimybes gauti medicinos paslaugas Lietuvoje, mirė rekordiškai daug žmonių.

Žmonės neteko darbų, smarkiai nukentėjo tiek smulkieji, tiek vidutiniai, tiek stambieji verslai, buvo suskaldyta ir supriešinta visuomenė. Vyriausybė ir Seimas nesiėmė ir toliau nesiima jokių būtinų veiksmų, siekiant pažaboti Lietuvos žmones skurdinančią infliaciją.

Maisto, kuro, šildymo kainos išaugo dešimtimis ir net šimtais procentų. Lietuvos valdantieji nesiima jokių veiksmų, kad kainų augimas būtų pažabotas.

Valdžia užsispyrusiai atsisako sumažinti maisto, kuro ir šildymo kainas, taikant nulinį PVM tarifą ir mažinant akcizus.

Lenkijos valdžia tokius sprendimus priėmė ir visi matome rezultatą – maisto, degalų ir šildymo kainos ten ženkliai mažesnės negu Lietuvoje.


Naglis Puteikis | Alkas.lt, J. Česnavičiaus nuotr.

Lenkijos valdžia priima sprendimus, kuriais padeda savo piliečiams išgyventi. Lietuvos valdžia tokius sprendimus priimti atsisako. Dėl tokios valdančiųjų politikos kenčia visi Lietuvos žmonės.“ – kalbėjo TTS pirmininko pavaduotojas  N. Puteikis.

„Užsienio reikalų ministro G. Landsbergio įtakoti Vyriausybės sprendimai dėl Taivano atstovybės įsteigimo, dėl konfliktų su Baltarusija eskalavimo, dėl konflikto su Kinija eskalavimo jau atnešė Lietuvos žmonėms šimtus milijonų eurų nuostolio, tūkstančiai Lietuvos žmonių neteko darbo, vien „Lietuvos geležinkeliai“ pranešė, kad sustojus trąšų eksportui iš Baltarusijos bus priversti atleisti 300 žmonių, apie pasitraukimą iš Lietuvos paskelbė stambūs mūsų šalies ir vakarų investuotojai. Darbo neteks tūkstančiai, Lietuva neteks šimtų milijonų pajamų ir milžiniškų investicijų.“ – sakė P. Gražulis.

„Valdančiosios Seimo daugumos sprendimas įteisinti svetimų raidžių Q, X ir W rašybą oficialiuose dokumentuose pamynė Lietuvos Konstituciją ir sutrypė lietuvių kalbos, kaip valstybinės kalbos statusą, nuolatiniai mėginimai Seime priimti Konstitucijoje įtvirtintą Šeimos sampratą griaunantį partnerystės įstatymą bei ratifikuoti Stambulo konvenciją nepaisant to, kad tokiems sprendimams nepritaria absoliuti dauguma Lietuvos piliečių – priešina, skaldo ir kiršina visuomenę, besikartojantys bandymai žūtbūt legalizuoti narkotikų vartojimą, atlaisvinti alkoholio ribojimus, įteisinti narkotikų vartojimo kambarius yra pavojingi ir nešantys mirtį.


Kristupas Krivickas | Alkas.lt, J. Česnavičiaus nuotr.

Valdančiosios Seimo daugumos planuojama ligoninių reforma, naikinant rajonines ligonines, sukels dar didesnį Lietuvos žmonių mirtingumą, laukti būtinos medicinos pagalbos teks dar ilgiau ir kainuos dar daugiau prarastų žmonių gyvybių, planuojama švietimo reforma, naikinant rajonuose esančias mokyklas, skatins naują emigracijos bangą ir dar labiau didins atotrūkį ir nelygybę tarp miestų ir regionų,“ – apibendrino TTP pirmininko pavaduotoju išrinktas K. Krivickas.

Pasak P. Gražulio, net ir per šį trumpą, dabartinės konservatorių vadovaujamos daugumos valdymo laikotarpį, buvo padaryta milžiniška žala visai Lietuvos valstybei ir tautai, ypač sveikatos apsaugos, užsienio politikos, ekonomikos bei energetikos srityse.

Jis piktinosi, kad Vyriausybės sprendimu įvestas galimybių pasas, priverstinis darbuotojų testavimas, prievartinis reikalavimas skiepytis bei kitų žmogaus teises ir laisves ribojančių priemonių naudojimas, grubiai pažeidė ir toliau pažeidžia žmogaus teises ir laisves, Lietuvos Respublikos Konstituciją, kiršina visuomenę, sukelia perteklines mirtis.

„Konservatorių partijos pirmininko ir Užsienio reikalų ministro G. Landsbergio  ir visos Vyriausybės vykdoma kiršinanti ir provokacinė užsienio politika, sąlygoja milijardinius nuostolius valstybei, privačiam verslui bei kelia akivaizdžią grėsmę valstybės nacionaliniam saugumui.” – TTS suvažiavimo dalyviams sakė P. Gražulis.