Taip vadinamas "Valstybės gynimo sovietas" sutarė dėl oro gynybos ir Ukrainos

Autorius: Alkas.lt Šaltinis: https://alkas.lt/2022/11/21/vg... 2022-11-21 21:50:00, skaitė 260, komentavo 5

Taip vadinamas

P-rezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį vadovavo taip vadinamo "Valstybės gynimo sovieto" (VGS) posėdžiui, kuriame buvo apsvarstytas Lietuvos ir regiono oro gynybos stiprinimas, karinė ir ne karinė parama Ukrainai.

Išklausiusi Lietuvos kariuomenės vado pranešimą dėl oro gynybos situacijos, turimų ir vystomų pajėgumų, VGS nutarė, užtikrinant NATO viršūnių susitikimo Madride sprendimą stiprinti oro gynybą NATO rytiniame flange, pagreitinti nacionalinių vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų įsigijimą ir pajėgumų vystymą.

VGS nariai taip pat sutarė, kad, Rusijos Federacijai toliau vykdant brutalią agresiją prieš Ukrainą ir naikinant užpultos šalies civilinę infrastruktūrą, Lietuva prisidės padedant atkurti Ukrainos energetikos sistemų darbą ir tęs karinės paramos Ukrainai teikimą, tam bus pasitelkiamos Lietuvos gynybos pramonės įmonės, o pirkimai bus vykdomi skubos tvarka.

Lietuva tieks Ukrainai artilerijos amunicijos Ukrainos turimoms PzH2000 artilerijos sistemoms. Lietuva taip pat prisidės prie Ukrainos kariuomenės personalo apmokymo, ginkluotės ir karinės įrangos priežiūros ir remonto. Krašto apsaugos ministerijai rekomenduota koordinuotis su NATO sąjungininkais dėl būdų ir sąlygų atstatyti Lietuvos kariuomenės ypatingos svarbos ginkluotę.

VGS nariais yra Prezidentas Gitanas Nausėda, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.