Autorius: Anonimusas Šaltinis: https://thefreethoughtproject.... 2023-04-16 05:20:00, skaitė 420, komentavo 3
Kaip žvalgybos agentūra susijusi su "teroristų savižudžių" išpuoliu?
Feliksas Livšicas (Felix Livshitz) - Gvantanamo karinės komisijos, nagrinėjančios kaltinamųjų, kaltinamų įvykdžius "rugsėjo 11-osios" teroro aktus Niujorke, bylas, sprogstamasis teismo dokumentas tarsi patvirtino neįsivaizduojamus dalykus.
Dokumentas iš pradžių buvo paskelbtas per Gvantanamo įlankos teismo bylą, tačiau, nors jis buvo viešas, buvo visiškai redaguotas. Nepriklausomi tyrėjai gavo nesutrumpintą kopiją. Tai pagrindinio Komisijos tyrėjo, DEA veterano Dono Kanestraro (Don Canestraro) pasakojimas apie jo asmeninį tyrimą dėl galimo Saudo Arabijos vyriausybės dalyvavimo Rugsėjo 11-osios atakose, atliktą kaltinamųjų advokatų prašymu.
Du iš užgrobėjų buvo atidžiai stebimi CŽV ir, sąmoningai ar ne, galėjo būti užverbuoti Lenglyje gerokai prieš tai, kai lėktuvais rėžėsi į Pasaulio prekybos centro pastatus.
Dviejų vyrų istorija
Iš daugybės neišspręstų Rugsėjo 11-osios išpuolių paslapčių, kurios ir po daugiau nei dviejų dešimtmečių vis dar neatskleistos, bene didžiausia ir rimčiausia yra susijusi su Nawafo al-Hazmio ir Khalido al-Mihdharo veikla per 18 mėnesių iki tos lemtingos dienos. 2000 m. sausio mėn. pora atvyko į JAV su daugkartinėmis vizomis, nors anksčiau CŽV ir NSA ne kartą juos buvo įvardijusios kaip tikėtinus "Al Qaeda" teroristus.
Likus kelioms dienoms iki jų atvykimo, jie dalyvavo "Al Qaeda" aukščiausiojo lygio susitikime Kvala Lumpūre, per kurį, tikėtina, buvo aptartos ir suderintos pagrindinės rugsėjo 11-osios išpuolių detalės. Susitikimą slapta fotografavo ir filmavo Malaizijos valdžios institucijos tiesioginiu CŽV Alec Station, specialaus padalinio, įsteigto Osamai bin Ladenui sekti, prašymu, nors, kaip bebūtų keista, garso įrašas nebuvo padarytas.
Vis dėlto šių aplinkybių turėjo pakakti, kad Hazmi ir Midharas negalėtų atvykti į JAV, arba bent jau pakankamai, kad FTB būtų informuotas apie jų buvimą šalyje. Kaip bebūtų, jie buvo įleisti į Los Andželo tarptautinį oro uostą šešiems mėnesiams be jokių incidentų, o Biuro atstovams Aleko stotyje CŽV neleido pasidalyti šia informacija su savo viršininkais.
"Turime apie tai pranešti Biurui. Akivaizdu, kad šie vaikinai yra blogi. Bent vienas iš jų turi daugkartinę JAV vizą. Turime pranešti FTB", - prisiminė su kolegomis diskutavęs "Alec Station" narys Markas Rossini. "[Tačiau CŽV] man atsakė: "Ne, tai ne FTB byla, ne FTB jurisdikcija".
Iš karto po atvykimo Hazmi ir Midhar oro uosto restorane susitiko su Kalifornijoje gyvenančiu Saudo Arabijos piliečiu Omaru al-Bayoumi. Per kitas dvi savaites jis padėjo jiems surasti butą San Diege, pasirašė nuomos sutartį, davė 1 500 JAV dolerių nuomai ir supažindino su vietos mečetės imamu Anwaru al-Awlaki. Al-Awlaki buvo nužudytas 2011 m. per JAV bepiločio lėktuvo smūgį Jemene.
Po Rugsėjo 11-osios įvykių Bayoumi netikėtai tapo FTB tyrimo dėl galimo Saudo Arabijos dalyvavimo išpuoliuose, vadinamo operacija "Encore", objektu. 2003 m. apklausoje Rijade su tyrėjais jis teigė, kad jo susitikimas su Hazmi ir Midharu buvo atsitiktinumas - jis išgirdo juos kalbant arabiškai, suprato, kad jie nemoka kalbėti angliškai, ir nusprendė jiems padėti iš labdaros.
Biuras priėjo prie visai kitokios išvados - Baudžemis buvo Saudo Arabijos žvalgybos agentas ir dalis platesnio JAV veikiančio kovotojų vahabitų tinklo, kuris rūpinosi daugybe potencialių ir esamų teroristų ir stebėjo prieš Rijadą nusistačiusių disidentų veiklą užsienyje. Be to, "Encore" vertinimu, tikimybė, kad jis turėjo išankstinių žinių apie Rugsėjo 11-osios išpuolius dar prieš jiems įvykstant, yra 50/50, kaip ir Saudo Arabijos vyriausybė.
Kodėl tai buvo paslėpta?
Šie sukrečiantys faktai liko paslėpti nuo visuomenės iki 2022 m. kovo, kai Baltųjų rūmų prašymu buvo išslaptinti FTB dokumentai. Naujai paviešinta Gvantanamo karinės komisijos byla dar labiau nušviečia Bayoumi kontaktus su Hazmi ir Midhar, o kartu ir CŽV susidomėjimą jais, jų veiklą per visą buvimo JAV laikotarpį ir atsisakymą atskleisti jų buvimą FTB iki 2001 m. rugpjūčio pabaigos.
Dokumente pateikiamas pagrindinio Komisijos tyrėjo, DEA veterano Dono Canestraro pasakojimas apie jo asmeninį tyrimą dėl galimo Saudo Arabijos vyriausybės dalyvavimo Rugsėjo 11-osios atakose, atliktą kaltinamųjų advokatų prašymu. Remiantis FTB ir Pentagono turimos slaptos informacijos apžvalga ir pokalbiais su FTB ir Pentagono atstovais, turinys tvirtai rodo, kad CŽV trukdė oficialiems tyrimams, siekdama nuslėpti savo skverbimąsi į "Al Qaeda". Taip sprendžia keturi atskiri neįvardyti FTB agentai, kuriuos apklausė Canestraro ir kurie dirbo tiriant Rugsėjo 11-osios išpuolius. Labiausiai uždegančius kaltinimus pateikė vienas iš Biuro agentų, ataskaitoje įvardytas kaip "CS-23", kuris turėjo "daug žinių kovos su terorizmu ir kontržvalgybos klausimais".
CS-23 papasakojo, kaip CŽV nuolat melavo ir trukdė FTB atlikti tyrimus dėl Bayoumi. Pavyzdžiui, nors operacijos "Encore" atstovų paprašyti Agentūros pareigūnai tvirtino neturintys jokių jo bylų, CS-23 tikrai žinojo, kad tai buvo "melas", o CŽV turėjo keletą operatyvinių bylų apie Bayoumi, kurios sudarė platų dokumentų pėdsaką.
Be to, CS-23 buvo įsitikinusi, kad CŽV, naudodamasi ryšiais su Saudo Arabijos žvalgybos tarnybomis, bandė užverbuoti Hazmi ir Midhar ir apeiti įstatymus, draudžiančius Agentūrai vykdyti šnipinėjimo operacijas JAV teritorijoje, pasinaudodama Rijadu kaip tarpininku.
Šį pasakojimą palaikė kitas FTB tyrėjas "CS-3", kuris taip pat teigia, kad Bayoumi banko sąskaitų įsteigimas ir buto nuoma abiem užgrobėjams San Diege "buvo atlikta CŽV nurodymu". Bet kokia informacija, suteikta Bayoumi'ui, būtų perduota Alecui Station'ui.
CS-3 manė, kad keista, jog šis CŽV padalinys, esantis JAV ir kuriame dirba analitikai, dalyvavo verbuojant "Al Qaeda" veikėjus, nes paprastai už tokį darbą atsakingi užsienyje įsikūrę slaptų operacijų rengimo pareigūnai. "CS-IO" pritarė, kad tokia tvarka buvo "labai neįprasta" ir darė "beveik neįmanomą, kad [Alec] stotis rengtų informatorius "Al Qaeda" viduje iš savo bazės, esančios už kelių tūkstančių mylių nuo šalių, kuriose, kaip įtariama, veikė "Al Qaeda".
Nepaisant tokių viliojančių įkalčių, CS-23 teigia, kad vyresnieji FTB pareigūnai slopino tolesnius tyrimus dėl CŽV ryšių su Bayoumi ir Hazmi bei Midharo verbavimo, o Biuro atstovams, liudijusiems bendrame Senato ir Kongreso tyrime dėl Rugsėjo 11-osios įvykių, buvo nurodyta neatskleisti viso Saudo Arabijos dalyvavimo Al-Qaeda veikloje masto.
Savo ruožtu CS-3 teigė, kad prieš juos ir jų kolegas apklausiant bendrame tyrime, CŽV pareigūnai Aleko stotyje jiems liepė visapusiškai nebendradarbiauti su tyrėjais ir kad jie siekia "ką nors pakišti" dėl Rugsėjo 11-osios.
Canestraro nepateikia jokių išvadų, kodėl CŽV prieš išpuolius nuslėpė nuo FTB gyvybiškai svarbią informaciją, kuri galėjo užkirsti kelią jų įvykdymui, ir kodėl Biuras vėliau prisidėjo prie Agentūros vykdomos priedangos. Nors vieną iš atsakymų pateikia neįprastas Aleko Stoties sąstato pobūdis.
Būtent tai, kad Agentūra toli gražu ne infiltravosi į "Al Qaeda" ląstelę, kad užkirstų kelią terorizmui, o siekė daryti įtaką jos veiklai ir jai vadovauti, kad sukeltų terorizmą, nesilaikydama standartinių verbavimo kanalų. FTB, užklupusi tokį monstrišką sąmokslą, būtų gerai žinojusi, kad visą šią temą reikia palikti ramybėje.