Dėstytojo euroskeptiškos pažiūros iškreipia supratimą apie Europos Sąjungą

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/destyt... 2017-07-11 09:02:12, skaitė 4323, komentavo 1

Dėstytojo euroskeptiškos pažiūros iškreipia supratimą apie Europos Sąjungą


V. Radžvilas. Nuotr. propatria.lt

Nepartinis politinis judėjimas „Vilniaus forumas“ pranešė, kad Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) intensyvėja bandymai atsikratyti profesoriumi Vytautu Radžvilu.

„Naudojantis politiškai motyvuotais dalies studentų skundais, mažinamas V. Radžvilo dėstomų kursų prieinamumas ir apimtys. Tokių sprendimų oficiali argumentacija, jei ja tikėti, daro gėdą ir universitetui, ir studentams“, - sakoma pranešime „VU politikos mokslų institute: kova su prof. V. Radžvilo „reakcingomis pažiūromis“.

Informuojama, kad „šį pavasarį prof. Vytautas Radžvilas VU TSPMI skaitė Europos studijų magistro programos pirmakursiams įprastą Europos idėjos istorijos kursą“.

„Sėkmingai jį perskaičius ir studentams išlaikius egzaminą, instituto administracija gavo kursą klausiusių studentų prašymą šį kursą vietoj privalomo padaryti pasirenkamuoju“, - skelbiama pranešime.

Prašymo motyvai ir argumentus atskleidžiami šiame dokumente:

Pasak prof. V. Radžvilo, „savaime tokie studentų prašymai nėra retenybė ir gaunami bei svarstomi visuose Lietuvos universitetuose“.

Tačiau šis prašymas ypatingas dėl keletos aplinkybių.

Pirmoji – tai yra jį pasirašiusių studentų sunkiai paaiškinamo momentinio ir kolektyvinio „praregėjimo“ rezultatas. Prašyme nurodomi kurso trūkumai netikėti. Europos idėjos istorijos kursas TSPMI skaitomas jau ne vienerius  metus ir dėl jo anksčiau nebuvo sulaukta jokių studentų priekaištų. Veikiau priešingai – klausytojai šį kursą vertino kaip naudingą ir įdomų, jį savanoriškai lankė kitų kursų ir net kitų programų studentai. Jo turinys šiais mokslo metais iš esmės nepasikeitė.

Antroji aplinkybė – dar keistesnė: gerokai anksčiau nei prasidėjo pavasario semestras, kursė seniūnė ragino studentus atsisakyti šio kurso motyvuojant tuo, kad jis esąs „kai kam nepriimtinas“, o egzaminuojant „netinkamai“ vertinamos studentų žinios. Iš anksto „žinojusi“ kurso trūkumus ir faktiškai skatinusi kolegas jį boikuoti studentė pasirodė esanti Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje darbuotoja. Kaip paaiškėjo, vėliau ji tapo ir paties „kolektyvinio“ prašymo TSPMI administracijai autore“, - situaciją komentavo V. Radžvilas.

Šaltinis: propatria.lt