Jaltos konferencijai 70 metų: Rusija oficialiai suka pirmyn Stalino nubrėžtu kursu

Autorius: Laurynas Ragelskis Šaltinis: http:/ragelskis.lt... 2015-02-06 02:35:14, skaitė 6690, komentavo 1

Jaltos konferencijai 70 metų: Rusija oficialiai suka pirmyn Stalino nubrėžtu kursu

Vakar, vasario 5-ą dieną Jaltoje, Kryme, Rusijos Federacijoje buvo atidengtas naujas paminklas, skirtas žymiąjai "Jaltos konferencijai" vykusiai tenai lygiai prieš 70 metų. Šioje konferencijoje, artėjant karui į pabaigą, būsimieji nugalėtojai susitarė dėl būsimos pasaulio tvarkos, pasiskirstė įtakos zonomis, išsidalino valstybes satelitus.

Būtent Jaltos konferencijoje buvo sutarta, kad tarybinės Ukrainos sudėtyje atsidurs Lvovas, iki tol priklausęs Lenkijai, kad Kionigsbergas bus padalintas pusiau tarp Lenkijos ir Tarybų Sąjungos, kad Lenkija mainais į Lvovą gaus platų ruožą rytinės Vokietijos dalies. Būtent Jaltoje buvo nulemtas Graikijos likimas - Tarybų Sąjunga sutiko perleisti Graikiją Didžiąjai Britanijai, vėl gi mainais gaudama siuzereno teises į iki tol aršiai antitarybinę Lenkijos respubliką.

Pagrindiniai Jaltos konferencijos derybininkai - aukščiausi faktiniai Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjungos, Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Amerikos Valstybių vadovai: Josifas Stalinas, Vinstonas Čerčilis ir pastarojo pusbrolis - Dž. Ruzveltas.

Ir štai, praėjus septyniasdešimčiai metų, iš pasaulio žemėlapio dingus vienai iš valstybių dalyvių, sunaikinus ir perrašius visus susitarimus, Rusijos Federacija simboliniu gestu visam pasauliui demonstruoja, ko ji sieks ateityje: o būtent - pokarinių susitarimų restauracijos ir visų jėgų atitraukimo į tuomet apsibrėžtas ribas.

Tiems kas nesuprato, demonstruojama dar daugiau:

Mes (tai yra, rusai) oficialiai sugrąžiname Josifui Visarionovyčiui Stalinui valstybės vadovo ir pasaulinio lyderio statusą. Maža to, nuo šiol mes (tai yra, rusai) pradedame vykdyti stalininę politiką savo priešų, tiek vidinių, tiek ir išorinių atžvilgiu.

O kad nekiltų abejonių - štai jums, bronzoje išlietas patvirtinimas, kad cituojant Pjero Kurtado žodžius - "Stalinas iškeliavo ne į praeitį, jis ištirpo mūsų ateityje".


Skulptorius - aukščiausios prabos oficiozas Ceretelis


Įdomu, ar nepareikalaus Rusijos visuomenė pašalinti tu dviejų anglosaksų - dėl jųjų valstybių kurstomo pilietinio karo tarp buvusioje UTSR gyvenančių rusų?


Kažkaip labai jau nedraugiškai Jis žiūri...

Primenu, tai pirmasis paminklas Josifui Visarionovyčiui Stalinui, pastatytas po jo nužudymo 1953-iais metais ir po kelis dešimtmečius vykdytos, bet taip ir nepavykusios "destalinizacijos".

Ir pabaigai - generolo Konstantino Petrovo, apie kurį žino netgi tokios LTV žurnalistės kaip Nemira Pumprickaitė, anekdotas Jaltos konferencijos, Krymo, viso šitos smagios trijulės ir Konceptualiosios valdžios tema:

O štai čia jau nebe pokštas, bet situacios analizė ir prognozė, kaip ir kodėl bus keliamas pilietinis karas Ukrainoje. Atkreipkite dėmesį, kad įrašas darytas 2004-ais metais, o pati analizė padaryta dar keliais metais anksčiau: