Autorius: Šauksmas.lt Šaltinis: http://sauksmas.lt/kada-bus-at... 2015-04-02 00:05:18, skaitė 3983, komentavo 1
Koks ryšys tarp sankcijų Rusijai, valstybių skolų ir NATO? Kontūrinių žemėlapių metodas atskleidžia tikrąsias sankcijų priežastis.
Kada bus atšauktos sankcijos?
Visiems labas. Šiandien apie sankcijas.
Jei jūs atsimenate, 10 metų gyvenu Suomijoje ir karts nuo karto pasakoju apie šią šalį savo trumpuose video. Šiandien kalbėsiu apie sankcijas, apie kurias manęs daugelis klausia.
Žmonėms įdomu, ar ilgam tos sankcijos ir kada jas atšauks. Norint į šį klausimą atsakyti, reikia suprasti iš kur jos atsirado. Galima aišku patikėti masinėmis žiniasklaidos priemonėmis, kad jos dėl Ukrainos, bet tai žinoma netiesa.
Yra tikroji priežastis.
Apskritai išsiaiškinti, kas dedasi pasaulyje nėra paprasta, bet įmanoma. Remiantis sankcijų pavyzdžiu, aš jums ir parodysiu, kaip tą padaryti. Turiu tam specialų metodą. Kas tai per metodas?
Šį metodą aš vadinu kontūrinių žemėlapių metodu. Metodas labai paprastas, kai mes juo naudosimės, yra tik vienas sunkumas, kur reiks tik šiek tiek susikaupti ir parodyti nuovokumą. Tam kad šį metodą naudoti, reikia turėti minimumą žinių, skaityti ir skaičiuoti, suprasti kas tai milijonas ir trilijonas, o taip pat turėti minimalias žinias geografijoje, na ir kad ranka nedrebėtų, kai spalvinsime pasaulio žemėlapį spalvotais pieštukais.
Taigi, sankcijos.
Stebint sankcijas, apie jas pasaulyje šaukia iš visur, bet iš tikro sankcijas Rusijai panaudojo toli gražu ne visos šalys, o tik kai kurios. Į paieškos serverį įveskime kas įvedė sankcijas 2014 prieš Rusiją. Ir tokiu būdu papuolame į Vikipedijos pirmą puslapį, sankcijos dėl įvykių Ukrainoje.
Mes matome, kas iš tikro įvedė sankcijas dėl Ukrainos įvykių. Bet kas būtent jas įvedė. Štai žemėlapis, šalys kurios įvedė sankcijas, nuspalvintos žaliai. Iš žemėlapio matyti, kad sankcijas įvedė ES, JAV, Kanada, Australija ir Japonija.
Nei Pietų Amerika, nei Azija, nei Indonezija, nei Kinija arba Indija, niekas kitas nemano, kad reikia įvedinėti sankcijas prieš Rusiją. Keista? Na taip, bet išvadas kol kas daryti ankstoka.
Padarykime taip, išsaugokime šį sankcijų žemėlapį, o patys savarankiškai padarykime dar vieną žemėlapį. Pažiūrėkime į viso pasaulio skolas, kokia tam tikrų šalių išorinė skola. Vidinė skola – tai valstybinis skolos dydis dengiamas rezidentų kitos šalies valiuta, prekėmis arba paslaugomis. Pvz., valstybės skola, ipotekos skola, skola kitų šalių bankams, biznio skola. Iš kur gauti tokią informaciją. Mes norime palyginti įvairias šalis, pagal skolos dydį. Įvedame į serverio paieškos laukelį „šalių sąrašas, pagal išorinę skolą“.
Vėl papuolame į vikipedijos puslapį. Taigi žiūrime, skolas turi ne tik JAV, o taip pat ir ES turi trilijonines skolas, taip pat kaip ir JAV. Štai Vokietija, Prancūzija turi po 5 trilijonus, tai nemažai, o štai ir Rusija 22-oje vietoje. Viskas kaip ir pas visus. Čia jau kaip ir galėtume užverti puslapį ir eiti ilsėtis, bet ne, čia ir reikia duoti pasireikšti sąmoningumui. Žiūrėkite, Suomija eina tuojau pat po Rusijos 23 vietoje. Įdomu ar ne. Lyginant su Suomija, mūsų gyventojų skaičius su Suomija skiriasi 30 kartų, o skola vienodo dydžio. Kaip šitaip, o va štai kaip…
Čia reikia prisiminti, kad įvairių šalių gyventojų skaičius skirtingas, dėl to vienodas skolos dydis dideliai Rusijai ir mažai Suomija – tai visiškai skirtingi dalygai, todėl pats išorinės skolos dydis nieko mums nesako. Reikia išsiaiškinti kiekvienos šalies ne bendrą skolos dydį, o skolą, tenkančią vienam gyventojui. Tuomet bus galima tiesiogiai palyginti. Ir kaip nekeista, vikipedija turi tokia galimybę. Ten yra stulpelis – išorinė skola vienam gyventojui.
Paspaudus interneto naršyklėje ant šio stulpelio, ką gi mes matome – Vokietijos skola 75 000 dolerių kiekvienam vokiečiui, kiekvienam suomiui tenka 111 000 dolerių, belgui 136 000 dolerių ir t.t. O štai Rusijos vienam gyventojui tenka 4 000 dolerių. Ir Rusija, ir Kinija pagal tokią skolą randasi pačiam lentelės gale.
Aš turiu dvigubą pilietybę, todėl man tenka dvi išorinės skolos, vieną skolą aš atiduočiau be problemų, o va suomišką nerealu. Tuo labiau kad tai skola visiems, tame tarpe ir vaikams. Na, bet tiek to, kokią reikšmę tai turi sankcijoms? Kad tai suprasti, reikia dar šį bei tą padaryti.
Padarysime taip, sakysime, kad skolą, didesnę nei 10 000 gyventojams atiduoti paprasčiausiai nerealu, o tai, kas mažiau, manysime, kad realu. Galima parduoti mašiną, butą galų gale, ir tokiu būdu sumokėti skolą. Imame dabar žemėlapį ir nuspalviname skolininkus rožine spalva, kurių skolos daugiau kaip 10 000 ir raudona spalva, kurių skola daugiau kaip 50 000 dolerių. Štai visus nuspalvinam, Suomiją, Vokietiją, JAV ir t.t. Paruošta. Na ir žiūrime kas gavosi, ar nieko jums neprimena?
Įkeliame ankstesnį mūsų žemėlapį ir palyginame, žemėlapiai pas mus, juk beveik visai vienodi.
Žiūrėkite atidžiai, žemėlapiai vienodi.
Gaunasi, kas daugiau prasiskolino, tas ir įvedinėja sankcijas, štai tokie reikalai. Čia įsimaišiusi ir NATO.
Žemėlapį pats nuspalvinau, žiūrėkite, mėlyna spalva, beveik visi, kas įvedė sankcijas, yra NATO narės, išskyrus Japoniją ir Australiją.
Štai tokie pyragėliai, o mes tai naivuoliai manėme, kad sankcijos, tai dėl meilės Ukrainai. O čia pasirodo savo kailio rūpestis.
Štai brangieji, sankcijos, skolos, Nato.
Netikėtų sutapimų tokiu mastu nebūna. Bet jūs galite pasakyti, kad tai ne problema, juk galima skolą atiduoti. Ne, kaip buvo pasakyta anksčiau, atiduoti 110 000 kiekvienam gyventojui nerealu.
Tokia skola tiesiog siaubinga. Štai, pvz. Suomija su savo skola 111 000 dolerių vienam gyventojui tokios skolos neatiduos. Paimkime ir paskaičiuokime paprastai. Sakykime, 3 asmenų suomių šeima gyvena bute už 150 000 eurų, o visų trijų skola 300 000 dolerių. Tarkim, net jei jie visą savo gyvenamą būstą parduotų, tokios skolos atiduoti nesugebėtų. Ir pardavus verslą nepadės. Geriausią savo Nokijos kompaniją Suomiai pardavė už 7 milijardus.
Jokios kompanijos tokioms skoloms neužteks. Nepadės čia ir rusų turistai. Suomiai deda dideles viltis į mūsų turistus, kadangi per metus mūsų turistai ten išleisdavo apie milijardą. Daug, bet Suomijos skola 568 milijardai, jei skolą gražinti tik mūsų turistų sąskaita, tai skola būtų gražintą tik po 568 metų. T.y., antroje tūkstantmečio pusėje, 25 amžiuje, tarp kitko. Suomiją aš parodžiau kaip pavyzdį, kadangi aš čia gyvenu, bet ir kitose ES šalyse situacija ne ką geresnė. Kame dar skolos problema? Reikia spausdinti pinigus, kad šalys nuspalvintos rožine ir raudona spalva, galėtų pirkti prekes nedemokratiškose šalyse, pvz., drabužius ir kitokias prekes perka iš tokios nedemokratiškos Kinijos, o benziną ir jo gaminius iš tokios nedemokratinės Rusijos bei Libijos. Ką daryti, jei kažkas su tuo nesutinka?
Paprasčiausiai įžūliai sprogdinti. T.y., mes patys sprogdiname, o visam pasauliui per savo masines žiniasklaidos priemones aiškiname, kad sprogdiname diktatorius ir blogiečius: Iraką, Libiją, Siriją bombarduojam.
Žodžiu, bombarduojame mažylius.
O štai Irano ir Rusijos jau taip paprastai nesusprogdinsi, nes gausite grąžos. Teisingai, Iraną ir Rusiją reikia skelbti visų tautų žmonijos priešais. Tam, kad paskelbti priešu, reikia kabliuko, todėl Ukrainoje įžiebiame karą. Kaip matote, viskas labai paprasta. Dar kartą pažiūrėkite į žemėlapius, nesvarbu ar tai sankcijos, ar tai skola ar NATO, vis viena gaunasi tos pačios šalys. Bet grįžkime prie klausimo, kada gi sankcijas atšauks?
Tada, kai susitvarkys su skolomis, todėl problemos visai ne skolos grąžinime, nes skolą galima nurašyti ir kaip nors gyventi toliau. Problema tame, kad be naujų skolų, šitose demokratiškose šalyse viskas nustos veikti, nebus dotacijų – sustos viskas nuo mokslo iki žemės ūkio, blogi reikalai. O jie mus dar moko, kaip auklėti vaikus į skolą, kaip gražiai gyventi skolon, kaip mokinti jaunimą į skolą. Tai va štai toks kontūrinio žemėlapio būdas, bet labai veiksmingas, ir sankcijos čia tik vienas pavyzdys.
Štai, pvz., per TV pamatėte iš pažiūros protingą ir sąžiningą žmogų, kuris jums skiedžia, kad Končitos pergalė – tai laisvės pasireiškimas, arba kad Boingą numušė Putinas su kovotojais, arba Rusija skriaudžia gėjus ir išvis Rusijoje nėra laisvės. Mes tokiu atveju nepasimetame, tiesiog braižome žemėlapį ir spalviname, kas ir ką pasaulyje mano dėl šito reikalo. Jūs nustebsite, bet žemėlapis beveik visada bus toks pat, kokį jums rodžiau aukščiau.
Štai tokie reikaliukai, dažniau mąstykite savo galva ir mažiau žiūrėkite TV. Ypač Ukrainiečių arba suomių. Ir suomiams bei europiečiams pasakokite apie mano metodą, o tai demokratinės žiniasklaidos juos taip užzombino, kad jie jau nė velnio nieko nesupranta. Viso gero.
Šaltinis: https://www.youtube.com/watch?v=SDw7phSKbUY